Sağlık

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Dişiniz ağrıyorsa en güzel yol dişhekimine gitmektedir. Ancak diş hekimine gidene kadar ağrınızı hafifletecek ağrı kesiciler mevcuttur. Bildiğiniz üzere bir çok ağrı kesici var. Arveles, Vermidon, Vermidon Plus, Parol . Peki Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Genetik faktörler, yeterince diş bakımına özen göstermemek, diş için zararlı içecekleri yoğun tüketmek gibi nedenlerden dolayı dişleriniz zamanla çürüyebilmektedir. Bu çürükler sonrası dişlerinizde yoğun ağrılar hissedersiniz. Diş ağrısına ne iyi gelir? Diş ağrısı nasıl geçer?

1. Evde Diş Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Evde dişiniz ağrıdı ve hastaneye gidecek zamanınız yok. Ağrı kesicide kalmadıysa üzülmeyin. Evde diş ağrısına ne iyi gelir sizin için derledik. Bir çok bitkinin ağrı kesici ve sakinleştirici özellikleri bulunmaktadır. Ancak karanfil bunlardan en etkili olanıdır.

1.1 Karanfil Diş Ağrısına İyi Gelir mi?

Evet. Hafif diş ağrılarınızı karanfil ile geçirebilirsiniz. Yüzyıllardır karanfil diş ağrısı tedavisinde kullanılmaktadır. Genellikle diş ağrısı için karanfil yağı tercih edilse de kuru karanfil diş ağrısı içinde etkilidir. Karanfil içeriğindeki anestezik etkisi ile ağrıyı kesmede en etkili ve evde diş ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabıdır.

1.1.1 Karanfil Dişe Nasıl Uygulanır?

Eğer elinizde karanfil yağı mevcut ise bir parça pamuğa damlatıldıktan sonra ağrılı olan dişin üzerine konur. 15 dk bekletildikten sonra ağrının hafiflediğini göreceksiniz. Kuru karanfil diş ağrısı için kullanılmaktadır. Kuru karanfili öğütün yada direk dişinizin üzerinde bekletin. Daha sonra ağzınızda kalan karanfilleri çıkarmak için gargara yapabilirsiniz.

Diş ağrısına karanfil kaynatma. Ayrıca gene kuru karanfili öğütün. Öğütülen bu karanfili ılık bir suda demleyin. Rengi değişen bu karanfil suyu ile üç beş defa gargara yapın. Diş ağrısına karanfil suyu anestezik bir etki yaparak ağrıyı hafifletir. Karanfil suyu diş eti iltihabı içinde kullanılmaktadır.

1.1.2 Karanfil dişte ne kadar bekletilmeli?

Karanfil, karanfil yağı dişte 15 dakika bekletilmesi yeterlidir. Burada karanfile alerjisi olanlar için bu yol tehlikelidir.

2. Zonklayan Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Diş Ağrıcı Kesici İlaç İsimleri

Uyutmayan diş ağrısı mı var. Uyutmayan diş ağrısı nasıl geçer ? Gece dişiniz ağrıdı ve doktora gidecek bir zaman değil. Sizde bir ağrı kesici mi araştırıyorsunuz. Aşağıdaki ilaçları kullanmadan önce hekiminize danışmalısınız. Ayrıca ağrı kesicilerin sadece ağrınızı azaltacağını, rahatsızlığınızı tedavi etmeyeceğini unutmayın. özellikle zonklayan diş ağrıları diş kökünde iltihaplanmadan kaynaklı ağrılardır. Ağrı kesiciler sadece sizi 5 – 8 saat idare edeceklerdir.

2.1 Vermidon Diş Ağrısına İyi Gelir mi ?

Vermidon hafif ağrıları geçirmek onları tedavi etmek için kullanılan bir ağrı kesicidir. İçerisinde az miktarda kafein ve 500 mg parasetamol bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan kafein parasetamolun etkisini artırarak orta şiddetli ağrılarda da etkili olabilmektedir. Vermidon tablet diş ağrısı, baş ağrısı, eklem ağrısı, soğuk algınlığındaki ağrılar, sırt ağrısı tadavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca vermidon tablet ateş düşürücü etkiside vardır.

2.2 Parol Diş Ağrısına İyi Gelir mi?

bir çok evde parol ağrı kesici bulunmaktadır. Bu yüzden kişiler internette Parol diş ağrısını geçirir mi ? şeklinde araştırma yapmaktadır. Parol de vermidon gibi orta ve hafif şidetli ağrıları geçirmek için kullanılmaktadır. Parol diş ağrısı, baş ağrısı, soğuk algınlığındaki ağrıları geçirmek ve nezle gibi gribal hastalıklarda oluşan ateşi düşürmek için kullanılır.

2.3 Diş Ağrısına Arveles mi Majezik mi Daha Hızlı Keser ?

Arveles ve Majezik ağrı kesici özellikleri bulunan iki ilaçtır. Kullanıcılar arvelesin etkisinin 10 dakika gibi kısa bir sürede gösterdiğini Majezik’in ise 30 dakikada gösterdiğini ifade etmektedir. Bu ilaçların özellikle majezik’in mide rahatsızlığı yapma ihtimali bulunmaktadır.

3. Hamilelikte Diş Ağrısı Tedavisi

Hamilelik döneminde hamilelere diş ağrılarında kullanılan antibiyotik ve ağrı kesiciler doktorlar tarafında zorunlu olmadıkça kullanmaması tavsiye edilmektedir. İlaç içerisindeki maddelerin bebeğe zarar verme ihtimali bulunmaktadır. Bu sebeple diş ağrılarını azaltmak için genellikle evdeki malzemelerden yararlanılmaktadır. Diş ağrısını azaltmak yada tamamen ortadan kaldırmak için yukarıda belirttiğimiz karanfil haricinde maydanoz yada sirkeyle gargara yapabilirsiniz. Ayrıca sirkeli su ile tuzlu suyu da karıştırıp gargara yapabilirsiniz.

Hamile kişiler Gebelikte diş ağrısı için parol kullanılabilir mi? diye araştırma yapmaktadır. Parol içerisinde bulunan Parasetamol B grubu kategorisinde gebelerde yan etki yapma ihtimali diğer ilaçlara göre az olan bir ilaçtır. Parol tablet veya vermidon tablet içerisinde 500 mg parasematol bulunan ilaçlardır.Bu nedenle gebe kişilerde kullanılmaktadır. Ancak hamile olsanız bile doktora gitmelisiniz ayrıca parol veya diğer ilaçları hekim reçetesiyle kullanmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir