Sağlık

Erken Boşalma Çözümü Nedir?

Erken boşalma utanç verici bir durum gibi görünebilir ama bu durumdan kurtulmak günümüzde mümkündür ve erkeklerin büyük çoğunluğu bu sorunu yaşıyor.

Öncelikle yapmanız gereken ilk şey, erken boşalmanıza neyin sebep olduğunu bulmaktır. Bu, durumunuz için en iyi tedaviyi belirlemenize yardımcı olacaktır. Eşinizle uyumluluk üzerine bu konuda konuşabilirsiniz. Birlikte doktora giderek daha önce ilaç alıyorsanız bu ilaçları da doktora söylemeniz gerekiyor. Bazı ilaçlar özellikle bazı mide ilaçları erken boşalmaya neden olabiliyor.

Erken Boşalma Çözümü
Erken Boşalma Çözümü

Erken Gelmeyi Önleyen İlaçlar

Erken gelmeyi önlemek için ilaçlar var. Bunlar seçici serotonin geri alım inhibitörleri PDE-5 inhibitörleri ve klomipramini içeren ilaçlardır. Bu ilaçlar boşalmayı geciktirmeye yardımcı olabilir, ancak libido azalması, uyuşukluk, baş ağrısı ve bulantı gibi bazı yan etkileri de olabilir. SSRI’lar ayrıca tip 1 veya tip 2 diyabet, kanama bozuklukları veya bipolar bozukluk gibi belirli durumlar için uygun değildir.

Ayurveda Tıbbi Erken Boşalmayı Önler

Erken boşalma için bir başka tedavi türü Ayurveda tıbbıdır. Ayurveda ilaçları geleneksel olarak erektil disfonksiyonu tedavi etmek için kullanılır, ancak erken boşalmaya da yardımcı olabilirler. İlaç genellikle ılık su ile alınır. Ayurveda ilaçlarının faydaları arasında ilişkide boşalma süresinde bir artış, sperm kalitesinde artış ve penis duyarlılığında bir azalma sayılabilir.

Uzun süreli erken boşalma probleminiz varsa, sorunu çözmek için yaşam tarzı değişiklikleri yapmanız gerekebilir. Örneğin, sigara erken boşalma nedenidir ve sigarayı bırakmanız veya daha az alkol içmeniz gerekiyor eğer aşırı kiloluysanız kilo vermeniz gerekebilir. Stres de erken boşalma nedenidir stres erken boşalmaya kesin olarak katkıda bulunur. Sağlıklı bir bedene sahip olarak yani düzenli egzersiz ile erken boşalmayı önleyebilirsiniz. Doktorlar bu alanda çalışan uzmanlar, cinsel birleşme öncesinde sevişme sürecini uzun tutmayı öneriyorlar.

Erken Boşalmayı Tedavi Ettiren Bitkisel Takviyeler

Erken boşalmayı tedavi etmek için kullanabileceğiniz bir dizi bitkisel takviye kürleri de vardır. Örneğin sarımsak anti-bakteriyeldir ve afrodizyak özelliklere sahiptir. Sarımsak, erken boşalmayı önlemede önemli olan kan dolaşımını artırmaya yardımcı olabilir. Testosteron üretmeye yardımcı olan çinko takviyeleri almayı da düşünmelisiniz. Günde 10 mg çinko almak boşalmayı geciktirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, cinsel ilişkiyi genişletmeye yardımcı olabilecek akupunktur yöntemini de deneyin.

Erken boşalma erkekler için yaygın bir cinsel sorundur. Sorununuzun ciddiyetine bağlı olarak, bir doktora görünmeniz gerekebilir. Doktor erken boşalmanızın nedenini belirlemek için detaylı bir muayene yapacaktır. Doktor ayrıca vücudunuzdaki bazı hormonların ve diğer kimyasalların seviyesini belirlemek için kan testleri isteyebilir. Bu testler erken boşalmanızın nedenini belirlemede çok yararlı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir