Para

Facebook’tan Para Kazanma

Facebook’tan nasıl para kazanılacağını biliyor musunuz? Evet yanlış duymadınız Facebook’tan para kazanabilirsiniz. Dünya çapında en popüler sosyal medyalardan biri olan facebook para kazanmak içinde en çok tercih edilen platformlardan biri. Sizde internetten para kazanmak istiyorsanız facebook bu yollardan biri olabilir. Facebook’tan hangi yollar ile para kazanabilirsiniz sizler için derledik. İşte Facebook’tan para kazanma…

Facebook'tan Para Kazanma
Facebook’tan Para Kazanma

Facebook’tan para kazanma yollarına bakmadan facebook’tan kimler para kazanabilir? Bunun için hangi kriterleri karşılamalısınız bunlara bakalım.

Kimler Para Kazanabilir? Para Kazanma Şartları

  • Tabikii para kazanmak istiyorsanız 18 yaşını doldurmanız gereklidir.
  • 10.000 takipçiniz olmalıdır.
  • 60 gün içinde min. 30.000 adet 1 dk’lık görüntü almalısınız.
  • Videolarınız 3 dk uzunluğunda olmalı
  • İçerikleriniz özgün olmalı
  • Reklamları alabilmeniz için uygun bir ülkede olmanız gereklidir. Türkiye de bu ülkelerden biri.
  • Facebook’un para kazanma ilkelerini karşılıyor olmanız gereklidir.
  • İçerik Stüdyosundan para kazanma uygunluğunuzu kontrol etmelisiniz.

Şimdi bu kriterleri sağlıyorsanız nasıl para kazanacağımıza bakalım.

1. Yol : Yayın İçi Reklamlar

Videolarınızın önüne veya arkasına reklam koyabilirsiniz. Facebook reklam gelirlerinin %55’ini içerik üreticilerine vermektedir. Bunun için Facebook size 3 farklı reklam seçeneği sunmaktadır. bu seçenekler : Videonun başlangıcına, Videonun ortasına ve görsel reklamlar

Ödemeleri Ne Zaman Alabiliriz

Bakiyeniz 100 doları geçtiğinde her ayın 21’i civarı hesabınıza yatırmaktadır. Ayrıca Facebook ödemeleri hangi para biriminden yapar? Facebook ödemeleri dolar olarak yapmaktadır.

2.Yol: Markalı İçerik Üretmek- Reklam Alarak Para Kazanma

Bu yolda ödemeleri facebook yapmamaktadır. Siz takipçileriniz vasıtasıyla para kazanırsınız. Dışardan reklam verenleri bularak onların reklamlarını takipçilerinizle paylaşarak para kazanabilirsiniz. Örneğin trendyoldan link oluşturup facebook platformu üzerinden satış yaparak para kazanabilirsiniz.

3. Yol : Audience Network İle Para Kazanmak

İçerik üreticileri yani para kazanmak isteyenler Audience Network ile reklamları facebook platformunun dışına taşıyarak para kazanabilir. İçerik üreticileri facebook reklamlarını ya kendi sitelerinde ya da uygulamalarında yayınlayarak gelir elde ederler.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir