Para

İddaa Bayiliği Alma Şartları 2022

Günümüzün ağırlaşan ekonomik şartları insanları şans oyunlarını oynamaya itmektedir. Ülkemizde en çok oynanan şans oyunlarının başında iddaa gelmektedir. Bu yüzden de şehirlerin en küçük yerlerinde bile iddaa bayi bulmak çok kolaydır. Ancak pandemi şartlarında insaların daha çok internet alışverişine yönelmesi bu bayilerin kazançlarını ciddi oranda etkilemiştir. Günümüzde hala iddaa bayiliği alma kazançlı bir yatırım olarak gözükmektedir. Sizde iddaa bayisi olmak istiyorsanız yazımızda İdda Bayiliği Alma, İddaa bayilik başvurusu, iddaa bayilik ücreti ne kadar, iddaa makinesi bayiliği nasıl alınır, iddaa bayilik veriyor mu, İddaa bayilik başvurusu, İddaa Bayiliği nasıl alınır gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

İddaa Bayiliği Alma
İddaa Bayiliği Alma

İddaa Bayilik Veriyor mu?

Bayiliğin kar marjının yüksek gibi bir algı olması, oynayan kişi sayısının fazla olması kişileri iddaa bayiliği açmaya yöneltmektedir. Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı tarafından belirlenen şartları yerine getiren herkes maalesef iddaa bayisi açamamaktadır. Başvuruların çok olması nedeniyle il ve ilçelerdeki ihtiyaç durumuna göre kura çekilmektedir. Özetle Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı tarafından belirlenen iddaa bayisi alma şartlarını yerine getiren ve kurada kazanan kişiler iddaa bayisini açabilmektedir.

İddaa Bayiliği Alma Şartları

Bayilik alma şartların birincisi İsim soy isim / ticari unvanınızı, iletişim ve adres bilgilerinizi yenibayilik@sansgirisim.com adresine göndermeniz yada 0212 376 77 77 Bayi Destek Hattına ulaşmanız gereklidir. Burdan size dönüş yapılmasını beklemelisiniz.

Yukarıda da belirtiğimiz üzere Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın usul ve esasları bağlamında iddaa bayisi olma şartları belirlenmiştir. Bu şartların hepsini yerine getirmeniz gereklidir. Ayrıca bu şartları yerine getirdikten sonra sizden bazı belgeler istenecektir. İddaa bayiliği almak için şartlar ve gerekli belgeleri sizin için derledik.

İddaa Bayilik Alma Şartları
İddaa Bayilik Alma Şartları
 • Tük vatandaşı olmalısınız
 • Fiili ehliyet sahip olmalısınız. Fiili ehliyet hakkında bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
 • 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında 53. Maddesine göre 1 yada 1’den fazla süreyle hapis cezası almamış olmanız ayrıca casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, devlet sırlarına karşı suçlar, dolandırıcılık, kaçakçılık gibi yüz karartıcı suçları işlememiş olmanız gereklidir.
 • Vergi dairesinde kaydınızın yapılmış olması gereklidir.
 • Sabit bir telefon hattınızın olması gereklidir.
 • Bir e-posta hesabı açmalısınız.
 • daha önce sizin, eşinizin yada birinci derece yakın akrabalarınızın daha önce idda bayilik ruhsatı iptal olmaması gereklidir.

Daha detaylı şartları öğrenmek ve İddaanın kendi sitesindeki yazıyı okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

İddaa Bayiliği Alma Ücreti

İddaa bayilik alma ücreti düşük gözükse de yanında ciddi oranda bir teminat bedeli istenmektedir. Bu teminat bedeli bayiliği bıraktığınızda size iade edilmektedir. Bayilik ücreti değişkenlik gösterse de şuan ki ücretler ve teminat bedelleri aşağıdaki gibidir.

 • 65 Bin TL hasılat teminatı
 • 3000 $ makine teminatı  
 • 10.000 TL’de devir bedeli
 • Dükkan açma masrafları (Yaklaşık 75.000 TL)

İddaa bayiği açmak istiyorsanız ilk önce devir eden bayiliklere bakmanız sizin için daha ucuza mal olabilir. Bunun nedeni internet üzerinden iddaa oynamak arttıkça bayilik kar oranalı da düşmekte ve devir eden sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

İddaa Bayisi Kar Oranı Ne Kadarİddaa Bayisi Almak Karlı mı?

2021 yılında İddaa bayileri Cironun %4,8’ü oranında kazanç sağlamaktadır. Ayrıca ödeme yapılan kupon başınada %1 oranında getiri getirmektedir. Yani günlük 5.000 TL iddaa oyanan bir bayi aylık 150.000 TL ciro yapar. Buda bayinin aylık 6.000 TL kar etmesi demektir.

İddaa Bayiliği Alma Şartları 2022” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Bu konudaki fikirlerinizi yorumlar bölümüne yazabilirsiniz. Diğer yazılarımız için burayı tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir