Teknoloji

iPhone WiFi’ye Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü

iPhone WiFi’ye Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü

iPhone cihazlar WiFi’ye bağlanamadığı zaman ağ ayarlarının sıfırlanması gerekmektedir. Bu sayede iPhone cihazların WiFi bağlantısı sorunu ortadan kalkmaktadır. iPhone WiFi’ye bağlanmıyor sorunu ve çözümü için birkaç tüyo vermek istiyoruz.

  1. Yönelticinizin açık olduğundan ve kapsama alanında olduğunuzdan emin olun.
  2. Wi-Fi’nin açık olduğundan emin olun.
  3. Wi-Fi ağınız ile ilgili problemleri kontrol edin.
  4. Gerekiyorsa Wi-Fi parolanızı girin.
  5. Kablolarınızı ve bağlantılarınızı kontrol edin.
  6. Yeniden başlatın.

iPhone ve iPad gibi cihazlar da Wi-Fi bağlantı sorunu her an ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlar da yukarıda belirttiğimiz etkili çözüm önerilerini deneyebilirsiniz. Wi-Fi’ye bağlanmakta hala bir sorun yaşıyorsanız “Ayarlar > Genel > Aktar veya cihaz üzerinden Sıfırla > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla” adımlarını sırasıyla takip edin.

 

iphone wi-fi'ye bağlanmıyor sorunu

iPhone Wifiye Bağlanmıyor Sorunu ve İnternet Sorunu

iPhone internet sorunu ile karşılaştığınız zaman cihazı sıfırlamak yerine ağ ayarlarınızı sıfırlayın. Dünya çapında en çok tercih edilen telefon iPhone’dir. Her marka telefonda olduğu gibi iPhone telefonlarda da Wi-Fi sorunu ortaya çıkabilir. Eğer sizler de böyle bir sorun yaşıyorsanız yazılımsal veya donanımsal etkenler cihazın internete bağlanmasını olumsuz etkileyebilir. Özellikle garanti kapsamı dışında olan iPhone telefonlar için yetkili iPhone servisinden hizmet alınmasını önermekteyiz.

iPhone WİFi’ye Bağlanıyor Ama İnternet Yok!

iPhone’uzda internet bağlantısı varsa ve Wi-Fi bağlantısı yok ise “Ayarlar>Genel>Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırla” adımlarını takip edebilirsiniz. Bu işlem sayesinde Wi-Fi dahil diğer ağ bağlantıları da sıfırlanacaktır. Bu sayede internet bağlantısı ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız ortadan kalkacaktır. iPhone Wi-Fi açılmıyor veya internet bağlanmıyor sorunu ile karşı karşıya geldiğinizde belirttiğimiz adımı takip edebilirsiniz.

iPhone Wi-Fi Az Çekiyor Sorunu

Bu sorunun hem yazılımsal hem de donanımsal olabilir. Özellikle bu sorunun temelinde Wi-Fi anteni sorunu olabilir. Ancak iPhone Wi-Fi az çekiyor sorununa çözüm olarak teknik destek hizmeti almanız gerektiğini belirtmek isteriz. Bulunduğunuz ilde iPhone yetkili servis ile iletişime geçerek cihazınızı teslim etmeniz gerekiyor. iPhone Wi-Fi’ye bağlanmıyor sorunu ve çözümü sayesinde yaşanan internet aksaklıkları kalıcı olarak ortadan kalkacak.

Apple internet sitesinde bu soruna bakmak için burayı tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir