Güzellik

Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatı

Doğumdan Ne Kadar Sonra Yapılır?

Karın germe ameliyatı genellikle hamilelik sürecinde alınan kiloların doğum sonrasında bıraktığı izlerin hoş olmayan bir görüntü oluşturması neticesinde tercih edilen bir operasyondur. Karın germe ameliyatı tıbbi literatürde abdominoplasti olarak bilinmektedir. Annelerin de güzel bir karın görüntüsüne sahip olmasının yöntemlerinden biri olan bu ameliyata dair bilgiler paylaşacağız.

karın germe ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Hamilelik süreçleri yeni bir can dünyaya getirmenin heyecanı ile sonrasındaki vücut bozulmalarını düşünmeden kilo alımına sebep olmakta ve doğum sonrasında ortaya çıkan görüntüden rahatsızlık hissi vermektedir. Karın germe ameliyatı nasıl yapılır konusuna hâkim olunduktan sonra sağlık açısından uygun olan ve doktorun muayenesinin ardından bu ameliyatın yapılmasında mahsur olmayanlar estetik olarak daha güzel bir karına sahip olabilirler.

Doğum sonrası oluşan sezaryen izinin olduğu deforme olmuş ve sarkmış deri kesilip alındıktan sonra eğer fazla yağlanmadan da şikayetçi olunuyorsa liposuction ile fazla yağlarda aynı ameliyat içerisinde alınır. Sonrasında vücudun şekli göbek deliğinin yeri değişmeden yeniden dikilip iz bırakmayacak şekilde ameliyat tamamlanır.

Ne Zaman Yapılır?

Kadınların en büyük hayallerinden olan anne olmak hamilelik sürecini yaşayıp fazla kilolar alıp doğumla birlikte aniden vücudun şeklinin değişmesiyle karın bölgesinde çatlak ve yıpranmış deri görüntüsü oluşturabilir. Anneliğin ilk günlerinde bir de bu estetik olmayan görünümle yüz yüze gelen kadınlar vakit kaybetmeden operasyon seçeneğine yönelmek isteseler de doğumdan ne kadar sonra yapılır sorusunun cevabını bilmeleri gerekir.

karın germe ameliyatı

Çocuklarını kucaklarına alan annelerin doğum etkileri ve sezaryen izlerine dair oluşan görünüm sorunlarını çözmek için ameliyat yolunu tercih etmeleri doğumdan en az altı ay sonra mümkündür. Kadınların doğum sonrası vücut dengesinin sağlanması için gerekli olan bu süre hem hormonların hem de fiziki durumun normalleşmesi için geçmesi gereken minimum süredir.

Hayat sadece bir konuya odaklanıp akıp giden diğer olayları pas geçmek için çok hızlı şekilde hareket ediyor gerçekten. Çocuk doğurdum artık başka bir şeyle uğraşmayım demek kendi vücut görünümünde oluşan deformeler için karın germe ameliyatı düşünmeye engel bir durum değil bilakis hem anne hem de güzel olmak gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir