Sağlık

Kolonoskopi Fiyatları-2022

Kolonoskopi kanser bulguları, karında kanama belirtileri, kronik kabızlık problemi, ishal gibi hastalıkların tanısını koymak ve tedavasini yapmak için genel cerrahi yada gastroenteroloji doktorları tarafından istenen endoskobik bir yöntemdir. Bu işlemi yaptırmak isteyenler Kolonoskopi fiyatları 2022, Anestezili kolonoskopi Fiyatları, SGK Kolonoskopi ücreti gibi soruları araştırmaktadır. Sizde Medical Park, Acıbadem, Bezmialem, Medicana ve devlet hastanesi kolonoskopi ücretlerini merak ediyorsanız işte yazımız…

Kolonoskopi Fiyatları-2022
Kolonoskopi Fiyatları

Devlet hastanesi Kolonoskopi Fiyatları 2022

Kolonoskopi işlemi sgk sı olan tüm hastalara ücretsiz yapılmaktadır. Kolonoskopi işlemi bir çok devlet hastanesinde yapılmaktadır. Ancak sigortanız yoksa 150-400 TL arasındaki bir ücretle devlet hastanelerinde kolonoskopi yaptırabilirsiniz.

Özel Hastane Kolonoskopi Fiyatları 2022

ÖZel hastanelerde kolonoskopi ücretleri hastanın sgk’sının olup olmamasına yada hastaneye göre değişmektedir. 2022 yılında özel hastane kolonoskopi ücreti ortalama 800 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir. Kolonoskopi ücretleri günümüzdeki ekonomik şartlar yüzünden sürekli güncellenmektedir. Bu yüzden en doğru bilgiyi hastaneye telefon açarak öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki fiyatlar ortalama olarak verilmiştir.

  • Acıbadem kolonoskopi fiyatı: 2.000 TL ile 8.000 TL
  • Medical Park kolonoskopi fiyatı: 2.000 TL ile 3.500 TL ,
  • Koç Üniversitesi Hastanesi: 5.000 TL ve 8.000 TL
  • Liv Hospital Group İstanbul kolonoskopi ücretleri : 2.500 TL ile 3.000 TL 
  • Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Hastanesi Kolonoskopi ücretleri  1.350 TL ile 2.000 TL
  • Özel Bayındır Hastanesi (Ankara): 2.700 TL
  • Florence Nightingale Hastanesi: 4.000 TL ve 6.500 TL

Uyarı! Fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır! En doğru bilgiyi muayene sonrası hastane verebilmektedir.

Kolonoskopi Hakkında Merak Edilenler

Kolonoskopi Nedir?

Kolonoskopi kalın bağırsağın iç yüzeyini kolonoskop adı verilen bir cihazla görüntüleme işlemidir. Kolonoskopi hastaneye yatış gerektirmez.

Kolonoskopi Nasıl Yapılır?

Kolonoskopi, 1 cm çapında 60 cm uzunluğunda kolonoskop adı verilen bir cihazın makata yerleştirilmesi ile yapılır. Bu işlem öncesinde hastaya sedatif ilaçlar verilerek kendini rahat hissetmesi sağlanır. Hasta muayene masasına yatırılır. Dizlerini göğsüne çekmesi istenir ve kolonoskop cihazı makata yerleştirilir. Cihazın ucunda bir kamera bulunur. bu kameradan gelen görüntüler doktorun önündeki ekrana yansıtılır.

Kolonoskopi ve sanal kolonoskopi arasındaki fark nedir?

2 tür kolonoskopi yapılmaktadır. Kolonoskopi ucunda kamera bulunan bir cihazı kalınbağırsağın içini görüntülemesi işlemidir. Sanal kolonoskopi de ise hastanın makatından hiçbir şey girmez. Bilgisayarlı tomografi işlemidir. Sanal kolonoskopide hastanın bağırsakları boşaltılır ve bilgisayar yardımı ile hastanın kalın bağırsakları görüntülenir.

Kolonoskopi zararlı mıdır?

Kolonoskopi yapılırken en büyük komplikasyon kalın bağırsağa zarar vermektir. Eğer bu zarar verilirse cerrahi bir işleme ihtiyaç duyulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir