GenelPara

Makale Yazarak Para Kazanma

Yazı yazarak para almak, ek gelirin harika bir yoludur. Çevrimiçi olarak birçok türde ve kategoride makale işi bulabilirsiniz. Çünkü site sahipleri sitelerini arama motorlarında öne çekmek ve trafik çekmek için sürekli makale girişi yapmaları gerektiğini biliyorlar. Bunun için de makale yazarlarına ihtiyaç vardır. Türkçe dili ile yayın yapan 20 milyondan fazla site vardır ve hepsi bir yarış halindedir. Makale bu sitelerin yükselmesinin en önemli ayağıdır. Sizde evden makale yazarak para kazanma nasıl yapılır merak mı ediyorsunuz. İşte yazımız…

Makale Yazarak Para Kazanma

Makale Yazarak Para Kazanma Siteleri ve Ücretleri

Günümüzde 100 kelime başına 3 TL ile 10 TL arasında değişen makale fiyatları günceldir. Makale yazarak para kazanma masiteleri nelerdir? Yazı yazarak para kazanmak istiyorsanız Türkiye’de wmraci.com sitesi r10.net sitesi bionluk.com sitesi sadeceon.com sitesi ve iyimakale.com gibi siteler bulunmaktadır. Bu sitelerde yazdığınız SEO uyumlu makaleleri satabilirsiniz. Sıcak para kazanma imkanı sunması bu işi çekici iş haline getiriyor. Günde ortalama 3.000 kelime makale yazabilirsiniz. Bu da günde 150 TL ile 300 TL arasında para kazanmanızı sağlayabilir. Ayda ise 4.500 TL ile 9.000 TL arasında ciddi gelirler elde etmek mümkün. Ancak her gün bu kadar yoğun yazabilmenin bazı yan etkileri de vardır.

  • Gözlerin bozulması
  • saatlerce hareketsiz kalma
  • kamburlaşma
  • kilo alma
  • sağlığın yitirilmesi
  • sosyal aktivitelerden mahrum kalma
  • az para kazanma

gibi eksileri de bulunmaktadır.

SEO uyumlu Makale Yazarak Para Kazanma

SEO uyumu Google gibi motorlarda kelime bazlı arama yapan ziyaretçilerin, arattıkları kelimeleri anahtar kabul ederek 100 kelime başına 2 anahtar geçirmek sureti ile makale yazmak SEO uyumlu makale yazmaktır. Örneğin ziyaretçi önce arama motoruna girer ve söz gelimi tencere kelimesini aratır. Ziyaretçi tencere satın almak istemektedir. Bu müşteriyi siteye çekmek için onlarca makale yazmanız gerekebilir. Her yazıda 100 kelime başına 2 tane tencere anahtar kelimesi geçmelidir. Sonra tencere ile ilgili yan kelimeler de makalede geçmelidir. Mesela tencere seti, tencere markaları, ucuz tencere, tencere fiyatları gibi anahtarları da makalelerde geçirmeniz gerekir. Makale yazarak para kazanmak için birkaç tane sürekli müşteri ayarlayabilirsiniz. Onlara kopya olmayan, tamamen özgün yazılar teslim ettikçe ve o yazılar hit aldıkça işinizi sürekli olacaktır.

Yazarak para kazanmak isteyenler için yazı yazan olmayı da düşünebilirsiniz. Yazarak para kazanmak için bir bilgisayara, internet erişimine ve hızlı yazma yeteneğine ihtiyacınız olacak. Çoğu yazma işi, dakikada kelime yazmanızı gerektirmez, ancak daha hızlı yazabilirseniz daha fazla para kazanabilirsiniz. Bazı web siteleri uluslararası işleri kabul eder.

Makale Yazarak Para Kazanma Kolay mı?

Çok iyi bir yazar iseniz makalelerinizi satıp tek sefer para almak yerine, kendi sitenizi açın ve her gün 5-10 makale girin. Bu işi 5-6 ay sürdürün ve Adsense reklam onayı alın. Semrush sitesine girerek hangi kategoride site açacaksanız, o kategori ile ilgili ve KD kelime rekabet oranı düşük kelimeleri -anahtar kelimeleri seçerek bir liste yapın. Sonra her bir anahtar kelimeye makaleler yazın. 1-2 yıl içinde iyi bir hit alarak ayda sabit reklam gelirleri elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir