Masiva

Salavatı Fatih Okunuşu ve Faziletleri

Bu salavat Muhammed el-Bekri Hz’e öğretilmiştir. Muhammed el-Bekri Hz’i Kahire Mısırda yatmaktadır. Muhammed el-Bekri Hz bu salavat için : “Ömründe bir kere Salavatı Fatih okuyan cehenneme girerse Allah’ın huzurunda beni yakalasın.” demiştir.

Fatih demek açıcı demektir. Bu salavat çözüme muhtaç işler için bir ilaç niteliğindedir.

Bu salavat için bir çok fazilet vardır. Ancak bu faziletler arasındaki en önemlisi perşembeyi cumaya bağlayan gece ya da pazarı pazartesiye bağlayan gece 1000 defa Salavatı Fatih okunur ise Efendimiz (S.A.V) ile ölmeden rüyasında görüşür. Ancak bu olayın olabilmesi için bazı şartlar vardır. Dört rekat namaz kılınmalıdır. Bu namazın birinci rekatında 3 defa kadir süresi, ikinci rekatında 3 defa zelzele süresi, üçüncü rekatında ise 3 defa Kafirun süresi, son dördüncü rekatında ise üçer defa Felak ve Nas süreleri okunmalıdır.

Kutbül Aktab Ahmed Ticani hazretleri , Salavat-ı Fatih’i Hazreti Resulüllah’a sorar. “Bir kişi bir defa salavat-ı fatihi okursa zamanın başından salavat getirenin okuduğu zamana kadar ins ü cinin ve meleklerinin getirdiği salavata denk sevap kazanır. Günahları da bağışlanır.” buyurmuşlardır.

Salavatı Fatih Okunuşu ve Faziletleri
Salavatı Fatih Okunuşu ve Faziletleri

Salavatı Fatih Fazileti ve Sırları

120.000 salavat gücünde ve Kuranı 6 kere hatım etme sevabı derecesinde olan salavat için bir çok fazilet bulunmaktadır. İşte bu faziletler:

  • Bu salavatı okuyan kimse cehennem ateşinden korunur.
  • Eğer bu salavatı 40 gün 40 gece okursanız bağımlılıktan kurtulursunuz ve tövbeleriniz kabul edilir.
  • Gece yatmadan 11 defa okunursa çok güzel rüyalar görülür.
  • Perşembeyi cumaya bağlayan gece ya da pazarı pazartesiye bağlayan gece 1000 defa Salavat okunur ise Efendimiz (S.A.V) ile ölmeden rüyasında görüşülür.
  • Bir defa okunması 6 kere Kuran-ı Kerim hatmine denktir.
  • Ya latif zikrini 1000 defa yaptıktan sonra 100 kere salavat-ı fatih duasını okursanız tüm dualarınız kabul edilir buyrulmaktadır.
  • Fatih çözüm anlamındadır. Çözülmesi gerekli tüm sorunları çözebilen bir salavattır. Ayrıca size tüm hayır kapılarını açar.
  • Sevap yazan melekler salavat-ı fatihin sevabını sadece on adet okununduğuna kadar yazarlar daha sonra okunanların sevabını Allahü Teala’ya bırakırlar ve bundan sonrası bir sırdır. (Dürretül Hadika c.4 s.25)
  • Bu salavatı okuyanlar küs olanlar ile barışır.
  • Hayatı boyunca bir defa bu salavatı okursanız imanla ölürsünüz.

Şimdi Salatü’l fatih okunuşu, Salavat-i fetih tamamı ve salavatı fatih Arapçasına bakalım.

Slavatı Fatih Arapçası ve Türkçe Okunuşu ve Manası

Slavatı Fatih Arapçası

Salavatı Fatih Okunuşu ve Faziletleri
Slavat-ı Fatih Arapçası

Salavatı Fatih DuasıSalavatı Fatih Türkçe Okunuşu

Allahümme Salli’Ala Seyyidina Muhammedi’nil Fatihi limâ Uğlika vel Hatimi limâ Sebeka Nasırıl Hakkı Bil Hakkı vel Hadi İla Sıratikel Müstakim ve ‘Ala Alihi Hakk’ın Kadrihi ve Mikdarihil Azim.

Manası

Allahım! Kapalılıkları açan geçmişe son veren hakka hakikatle destek olan mahlukatı senin doğru yoluna ileten Efendimiz Muhammed’e Onun aline ve ashabına Onun yüce kadrü kıymetince salat eyle selam eyle ve Onu mübarek kıl.

100 Kere Salavatı Fatih Videosu

100 kere okunması kalp gözünün açıldığı bilinen salavatın 100 kere okunmuş videosunu sizler ile paylaşıyoruz.

Salavatı Fatih Mucizesi Yaşayanlar

Salavatı Fatih mucizesi yaşayanları sizler için derledik.

Salavatı Fatih Okunuşu ve Faziletleri
Yorum Youtubedan Alınmıştır
Yorum Youtubedan Alınmıştır
Yorum Youtubedan Alınmıştır

Yorum Youtubedan Alınmıştır

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir