Para

Sermaye Olmadan Para Kazanma

Para kazanmak isteyenlerin bilmesi gereken bir konu var: sermaye olmadan para kazanma için binlerce yolu var. Fiziksel ürününüz varsa bunları  satmanıza yardımcı olan birkaç global web sitesi vardır. Ürününüz yoksa başkalarının ürünlerini satabilirsiniz. Bunu da yapamayanlar kendi yeteneklerini satabilirler. Belki bilginizi satmak istersiniz o halde Udemy platformu için videolar yapın ve kurslar hazırlayın.

Hayat alıp satmak üzerine kuruludur ve herkesin başkalarından daha iyi yapabildiği birçok iş vardır. Sermaye olmadan para kazanma fikrini aklına koyan herkes internette para kazanabileceği muhakkak en az 10 yol bulacaktır. Ancak insanların nasıl para kazanacakları konusunda pek derin arayışları yok. Derin arayışı olanlar bu sınırsız okyanusta balık avlamaya çıkarlar. İsteksiz olanlar da kıyıda dedikodu yaparlar.

Sermaye Olmadan Para Kazanma
Sermaye Olmadan Para Kazanma

Android Uygulama Yaparak Para Kazanmak

Android yazılım yaparak para kazanmak için Steve Jobs olmaya gerek yoktur. Basit bir prosedürü 1 hafta takip ederek basit uygulamalar yapabilirsiniz.

Küçük, etkileşimli bir uygulama oluşturarak para kazanmak daima mümkündür. Bu uygulamalar Android veya Google Play mağazalarında satılabilir. Reklam alanı satan uygulamalarla para kazanmak da mümkündür. Ayrıca bir YouTube kanalı açabilir ve bu süreçte milyonlarca lira kazanabilirsiniz. Fiverr ve UpWork gibi sitelerde hizmet satarak para kazanmak da mümkündür.

Oyun Oynayarak Para Kazanma

Sermaye olmadan para kazanma denince akla ilk gelen işlerden biri oyun oynamaktır. Evet doğru okudunuz oyun oynayarak para kazanabilirsiniz. Günümüzde bir çok oyun içerisindeki reklamlar sayesinde para kazandırmaktadır. Bilgisayar oyunları oynayarak para kazanmak için burayı tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz.

Sermaye olmadan para kazanma için en iyi yollarından biri, diğer insanların isteyeceği bir ürün veya hizmet yapmaktır. Oluşturduğunuz bir hizmeti veya ürünü satmaya başlayın, hatta başka insanlar için bir ürün veya hizmet tasarlamayı teklif edin. El yapımı ürünleri Etsy veya Facebook Marketplace gibi sitelerde de satabilirsiniz. Craigslist veya eBay’de bir ürün satarak para kazanabilirsiniz.

Ne tür yeteneğiniz olduğuna siz karar vereceksiniz. Daha sonra bu yetenek ışığında yola çıkacaksınız. Anlatma -hitabet yeteneğiniz varsa youtube kanalı açın. Ürün pazarlama yeteneğiniz varsa Instagram kanalı açın ve ürün satın. Etliye sütlüye karışmam diyorsanız ürünlerini satmak için Clickbank sistemine ürün yükleyenlerin dijital ürünlerini siz pazarlayın. Komik biri iseniz TikTok videolar çekin ve para kazanın.

El işlerinde beceriniz varsa sabun mum reçel yaparım diyorsanız bu ürünleri yapıp marketlerle anlaşın ve satın.

İyi bir yazar olduğunuzu düşünüyorsanız makale yazarak blog yazarak ya da e-kitap yazarak satın. Makale yazarak para kazanma hakkındaki yazımızı burayı tıklayarak okuyabilirsiniz.

Her ne yapacaksanız yapın, ancak fark yarattığınız sürece para kazanabilirsiniz. Bu işi tıpkı bir elektrik alanında yüksek potansiyel yaratma olayına çok benziyor. Potansiyel fark yarattığınızda elektron akışı da (para) sağlanır. Siz de kendi farkınızı ortaya koyup uygun niş pazara hitap edebiliyorsanız para sizi takip edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir