FEATUREDTeknoloji

Silent Hill 2 Remake Duyuruldu! En Sevilen Korku Oyunu

İlki 1999 yılında Konami tarafından playStation tarafından yayınlanan oyunun Silent Hill 2 Remake versiyonu duyuruldu. Konami firması oyun için bir internet sitesi açmıştı ayrıca twitter adresinde de bir paylaşım yapılmıştı. Bu paylaşımlar En sevilen korku oyunlarından biri olan Silent Hill’i sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri haline getirdi. Peki Silent Hill 2 ne zaman piyasaya çıkacak? İşte detaylar.

Silent Hill 2 Remake

Oyunu Bloober Team tarafından geliştirilecek. Bloober Team Layers of Fear ve Blair Witch gibi en sevilen korku oyunlarının üreticisi konumunda.

Silent Hill 2 Remake’nin Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Silent Hill 2 Remake

Uzun zamandır beklenen oyun sevenleri için duyuruldu. Ancak çıkış zamanı henüz belli değil. Çıkış tarihi bilinmesede ilk olarak Playstation 5 için üretileceğini söyleyelim. Yaklaşık 1 yıl sonrada PC tarafına gelmesi tahmin edilmektedir. Zamanla kült bir eser olan bu oyun ‘ in Steam sayfası ise şuan açılmış durumda.

Konami konu hakkında şu duyuruyu yaptı.

“Huzursuz uykularınızda o kasabayı görüyor musunuz? Konami Digital Entertainment BV bugün, 2001 yılında piyasaya sürülen psikolojik korku oyunu Silent Hill 2’nin remake versiyonunun PlayStation 5 ve Steam’e geleceğini duyurdu. Bloober Team, besteci Akira Yamaoka ve sanatçı Masahiro Ito tarafından geliştirilen sislerle kaplı karanlık kasaba, geliştirilmiş görseller, sesler ve oynanışla sizlerle olacak.”

Silent Hill Ne Anlatıyor?

Oyun hayali bir amerikan kasabası olan Silent Hill’de geçmektedir. Evlatlık kızını arayan Harry Mason Kayıp bir tarikata rastlar ve gerçek kökenini arama hikayesini konu alır.

Diğer yazılarımız için anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir