Teknoloji

Telegram Plus Nedir?

Telegram Plus Google Play Store ve Apple Store App Store’da en çok indirilen mesajlaşma uygulamaları arasında. Telegram uygulaması Ağustos 2013’de Rus programcı Pavel Durov tarafından üretilmiştir. Uygulama Telegram API’sını kullansa da resmi değildir. Ücretsiz bir uygulama olan Telegram plus masaüstünde, tabletlerde ve telefonlarda kullanılabilir. Klasik Telegramdan farklı olarak daha fazla özellik içerir. Uygulama içerisinde her türlü dosya paylaşımı yapabilirsiniz. Sizler için uygulamasını detaylı inceledik. İşte yazımız.

Telegram Plus
Telegram

İçerisinde haber, müzik, spor, magazin, eğitim gibi bir çok kanal bulunan uygulama 2021 yılında meydana gelen Whatsapp krizi ile popüler olmuştur. Uygulamayı kullanırken mevcut Telegram uygulamasından çıkış yapmanıza gerek yoktur. Mevcut telegram uygulamasının daha fazla özellik içeren halidir. Ancak uygulama her ne kadar Telegram API’sını kullanıyor olsa da resmi olmayan bir modudur.

Uygulama ile orjinal arasında farklılıklar vardır. Bu uygulama ile daha fazla kişiselleştirme imkanı sağlanmaktadır. Örneğin Telegramda olmayan ara yüz rengini değiştirebilir, grup ve bireysel sohbetlerde telefon numaranızı gizleyebilirsiniz. Ayrıca özel sohbetlerde eğer ekran görüntüsü alınırsa bildirim göstermeme gibi bir çok özelliği de bulunmaktadır.

Bununla birlikte telefon numarasının gizlenmesi, sohbetlerin gizlenmesi parmak izi kilidi gibi birçok özelliği bulunan uygulamanın şimdi özelliklerine bakalım.

Telegram Plus Özellikleri

  • Hızlı: Telgram Plus mesajlaşma uygulamaları arasındaki en hızlı uygulama olarak piyasada bulunmaktadır.
  • Güvenli: Uygulama geliştiricileri tüm verileri algoritma ile şifrelediklerini söylemektedir.
  • Bulut Depolama: Verilerinizi kaybetmemek için uygulama mesaj geçmişinizi isterseniz kendi bulutunuzda saklama imkanına sahiptir.
  • Grup Chat ve Paylaşım: Telegram Plus uygulaması ile büyü sohbet grupları oluşturabilirsiniz. Bu gruplar 5000 üyeye kadar desteklemektedir. Ayrıca uygulama üzerinden tüm dosyalarınızı paylaşma imkanına sahipsiniz.
  • Gizlilik: Üreticiler tüm verilerin 3. şahıslar ile paylaşılmadığını söylemektedir. Ayrıca uygulama gizli mesaj özelliği ile maksimum gizlilik sunmaktadır.
  • Ücretsiz: Telegram Plus uygulamasını Android ve İos işletim sistemine sahip cihazlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
  • Sesli Arama Özelliği

Telegram Plus Uygulaması Nasıl İndirilir?

Android akıllı telefon için

Play Market’te Telegram plus olarak yazdığınızda karşınıza Plus Messenger olarak uygulama çıkacaktır. İndir kısmına tıklayın. Telefon numarası ile girerek kayıt olabilirsiniz. Bununla birlikte marketteki adı Plus Messenger olan uygulama, Telegram’ın API’sını kullanır. Ancak resmi bir uygulama değildir.

Bilgisayar için- Telegram Plus Pc

Bilgisayar için direk bir program bulunmamaktadır. Bunun için ilk önce bilgisayarınıza Android işletim sistemi için geliştirilen ücretsiz bir emülatör kurmanız gereklidir. Bu emülatör aracılığı ile play markete girilir ve uygulama bilgisayara yüklenir.

Uygulama Kurulumu

Uygulama indirildikten sonra programa giriş yapılır. Daha sonra temel profil bilgileri doldurulduktan sonra özelleştirme bölümüne gidilir. Profilin özelleştirilmesi maksimum 5 dk sürmektedir.

Telegram uygulaması kullandıysanız uygulama hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir