Sağlık

Terramycin deri merhemi nedir? Terramycin deri merhemi kullanımı

Gözler, dünyayı keşfetmemizi, sevdiklerimizi görmemizi ve yaşamın güzelliklerini deneyimlememizi sağlayan en değerli duyularımızdan biridir. Ancak, bazen çeşitli enfeksiyonlar nedeniyle göz sağlığımız tehlikeye girebilir. Göz enfeksiyonları, kaşıntı, kızarıklık, akıntı ve ağrı gibi belirtilerle kendini gösterir ve günlük aktivitelerimizi olumsuz etkiler. Neyse ki, modern tıbbın sunduğu çözümlerden biri olan Terramycin deri merhemi, bu tür enfeksiyonlara karşı etkili bir mücadele sağlar.

Terramycin deri merhemi nedir ve nasıl etki gösterir?

TERRAMYCIN®, içeriğinde bulunan oksitetrasiklin hidroklorür ve polimiksin B sülfat gibi güçlü antibiyotikler sayesinde göz enfeksiyonlarını tedavi eder. Bu etkili formül, enfeksiyonun kaynağını hedef alır ve hızla rahatlama sağlar. Oksitetrasiklin hidroklorür, bakterilerle savaşarak enfeksiyonun yayılmasını engellerken, polimiksin B sülfat ise enfekte olmuş hücreleri yok eder, böylece gözdeki rahatsızlık hızla azalır.

TERRAMYCIN® Nasıl Kullanılır?

TERRAMYCIN® göz merhemi, steril ve hijyenik bir şekilde özel aplikatörü aracılığıyla göze uygulanmalıdır. Genellikle gün içinde belirli aralıklarla uygulanır ve doktorun önerdiği şekilde kullanılmalıdır. Tedaviye başladıktan sonra belirtilerdeki düzelme görülmeye başlanana kadar düzenli olarak kullanılmalıdır.

Sonuç olarak

Terramycin deri merhemi, güvenilir bileşenleri ve hızlı etkisiyle göz enfeksiyonlarına karşı etkili bir çözüm sunar. Ancak, herhangi bir ilaç kullanımında olduğu gibi, bu göz merhemini kullanmadan önce bir doktora danışmanız önemlidir. Doğru kullanım ile göz sağlığınızı koruma ve enfeksiyonlarla mücadele etme şansınızı artırabilirsiniz.

Terramycin krem ne işe yarar

Terramycin krem, içeriğinde bulunan oksitetrasiklin adlı antibiyotik ile göz enfeksiyonlarına karşı kullanılan bir ilaçtır. Bu krem, göz kapaklarının iç yüzeyinde (konjunktiva) ve göz yüzeyindeki yüzeysel enfeksiyonları tedavi etmek için tasarlanmıştır. Oksitetrasiklin, bakterilerin büyümesini engelleyerek enfeksiyonun yayılmasını önler. Terramycin krem, doktorun reçetesiyle temin edilmelidir ve kullanımıyla ilgili doktorun talimatlarına tam olarak uyulmalıdır.

Terramycin krem, özellikle göz kapaklarının iç kısmında oluşan konjunktivit (göz iltihabı), blefarit (göz kapağı iltihabı) gibi yüzeysel göz enfeksiyonlarının tedavisinde etkilidir. Ancak, ilacın kullanımı öncesinde mutlaka bir doktora danışılmalıdır. Ayrıca, ilacın kullanımı sırasında olası yan etkiler veya alerjik reaksiyonlar açısından dikkatli olunmalı ve doktora bildirilmelidir.

Terramycin deri merhemi pişik için kullanılır mı?


Terramycin deri merhemi, oksitetrasiklin adlı bir antibiyotik içerir ve genellikle bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Ancak, pişik gibi cilt sorunları için spesifik olarak önerilen bir tedavi değildir.

Pişik tedavisinde kullanılacak ürünler genellikle bebek bezi dermatiti veya pişik kremi olarak etiketlenmiş özel ürünlerdir. Bu tür ürünler, bebek cildini yatıştırmak, tahrişi azaltmak ve enfeksiyon riskini önlemek için özel olarak formüle edilmiştir.

Eğer bir pişik problemi varsa, özellikle bebeklerde, doktorunuza danışmanız önemlidir. Uygun bir tedavi için doktorunuzun veya eczacınızın tavsiyesine göre özel bir pişik kremi kullanmanız daha etkili ve güvenli olacaktır.

Terramycin deri merhemi fiyatı nedir?

Terramycin(Teramisin) kremin 2023 itibariyle fiyatı 73,75 TL ‘dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir