GenelMagazinMagazinalt

Ünlülerden Sert Tepki! İsrail’in Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi Saldırısı Dünya Genelinde Dehşet Yarattı: 500 Şehit

Sanat Dünyası İsyan Etti: El-Ehli Baptist Hastanesi Saldırısına Sessiz Kalamadı, Sosyal Medyada Sert Tepkiler Yükseliyor!

Gazze Şeridi’nde devam eden çatışmaların acı bilançosu giderek ağırlaşıyor. İsrail, 11 gündür devam eden saldırılarını sürdürerek Gazze’yi havadan ve denizden abluka altına almış durumda. Dün gece ise El-Ehli Baptist Hastanesi’ne düzenlenen saldırı, dehşetin boyutlarını gözler önüne serdi.

Saldırı sonucunda, Gazze’deki Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, El-Ehli Baptist Hastanesi’ne düzenlenen bombalı saldırıda 500 kişinin şehit olduğu belirtildi. Bu vahşi saldırı, dünya genelinde büyük bir infial yarattı.

Birçok ünlü isim, sosyal medya hesaplarından bu insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınayarak tepkilerini dile getirdi. Aralarında Pınar Deniz, Hadise, Oğuzhan Uğur, Alişan gibi tanınmış isimler de yer aldı. Bu saldırının yarattığı dehşeti dünya kamuoyuna duyurmak amacıyla sosyal medya platformlarında seslerini yükselten ünlüler, acımasızca kaybedilen 500 hayatı gündeme taşıdı. Uluslararası arenada büyük yankı uyandıran bu trajik olay, barış ve insani değerler adına çağrıları da beraberinde getiriyor. Dünya, bu çığlığı duymalı ve barış için bir an önce harekete geçmeli.*

“Dünya bu zulme neden susuyor?”

Pınar Deniz: “Bakamıyorum! Kalbim acıyor, bakamıyorum. Elden hiçbir şeyin gelmemesi korkunç hissettiriyor. Dünya bu zulme neden susuyor?” dedi.

“Savaşın her yolunu kınıyoruz”

Fahriye Evcen: “Savaşın her yolunu kınıyoruz fakat hastane bombalamak gelinen son noktadır. Bu insanlığa sığmaz.” cümlelerine yer verdi.

“Bu düpedüz terördür”

Oğuzhan Uğur ise “İsrail hastane bombaladı! Yine dünyanın gözü önünde suç işledi. Savaş suçu falan değil bu, savaşın kuralı, savaşçının onuru olur. Bu düpedüz
terördür.” dedi.

“Bu bir savaş değil”

Hadise, Instagram hesabından “Bu bir savaş değil” dedi ve şunları yazdı: “Siviller öldürmek, hastaneyi vurmak bir savaş suçudur.”

“Katilsin İsrail.”

Şarkıcı Alişan ise isyan edenlerden: “Yetmedi mi öldürdüğün masumlar, doymadım kana, doymadım vahşete, doymadım cinayete. Katilsin İsrail.”

İrem Derici, “El birliğiyle üstümüze düşeni yapalım. Kanımız çekildi, gördüklerimiz insanlık dışı, üzgünüm.”

“Soykırım”

Selen Görgüzel : “Bu savaş değil soykırımdır!!!!!! …”

“Katiller”

Burcu Kara: “Katiller!…”Hastane” bombalamak mı?Artık kötülüğün,zalimliğin,şeytanlığın zirvesindesiniz.Böyle savaş mı olur?Böyle politika mı olur?Bıktık hepinizin pis oyunlarından!Kendi kanınızda boğulun,gün yüzü görmeyin!Bu kadar masum insanın,o melek çocukların hepsinin günahı,ahı nefes aldırmasın size!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir