GenelGüncelMagazin

Yıldız Tilbe: Maaşlar 200 bin TL olsun

Türk pop müziğinin güçlü sesi Yıldız Tilbe, sahnedeki performansı kadar yaptığı çarpıcı açıklamalarla da adından söz ettirmeye devam ediyor. Ünlü şarkıcı, sık sık gündemde kendine yer bulan isimler arasında öne çıkıyor.

Yıldız Tilbe’nin son açıklamaları ise yine dikkatleri üzerine çekti. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ekonomik taleplerini sıralayan Tilbe, adeta bir ekonomik manifestoya imza attı.

“Maaşlar 200 bin TL olsun”

Tilbe’nin talepleri arasında en çarpıcı olanı, “İşçi ve memurların maaşı 200 bin TL olsun. Emeklilerin maaşı ise 150 bin TL olmalı” oldu. Bu iddialı talep, sosyal medyada geniş yankı buldu. Tilbe’nin, ülkenin ekonomik dengelerine dikkat çekmeye çalıştığı açıkça görülüyor

“Sebze meyve ucuz olsun”

Geçtiğimiz günlerde de emekli ve memur maaşları konusunda çıkış yapan Yıldız Tilbe, bu defa da gıda fiyatlarına değindi. “Sebze meyve ucuz olsun, hayat pahalı da olsa temel ihtiyaçlar herkesin erişebileceği fiyatlarda olsun” mesajını verdi.

Yıldız Tilbe’nin bu talepleri, sanatçının sadece sahne performanslarıyla değil, toplumsal konulara duyduğu hassasiyetle de öne çıktığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir