FEATUREDGüzellik

Yüz Germe Bandı Nedir ? Yüz Germe Bantları İşe Yarıyor mu?

Yılların yorgunluğu yüzünüze yansımış ve yüz gerdirme ameliyatı yerine alternatif çözüm arıyorsanız karşınıza yüz gerdirme bantları çıkmaktadır. Son zamanların çok popüler ameliyatsız çözümlerinden bir tanesi. Çok kısa zamanda sonuç verdiğini ve yüzü yukarı topladığını iddia eden yüz germe bant satan firmalar doğru mu söylüyor? Yapışkanlı yüz germe bandı, Japon yüz gerdirme bandı gibi farklı çeşitleri olan bu bantları sizler için araştırdık. İşte yüz germe bandı hakkında rehber niteliğinde bir yazı.

Yüz Germe Bandı
Yüz Germe Bandı

Yüz Germe Bandı Nedir?

Cildi yukarı doğru toparlayan ve yüz sarkmasını önleyen bantlara verilen isimdir. İlk çıktıklarında şeffaf olan bu bantlar şimdilerde kumaş şeklinde de satılmaktadır. Kumaş yüz germe batlarının bir avantajı yıkanarak defalarca kullanılmasıdır. Japon yüz germe bantları olarak da bilinen bu bantları sizde evde boş vakitlerinizde yüz germe bantlarını takarak cildinizin toparlanmasına imkan sağlayabilirsiniz. Estetik operasyonlara nazaran uygun maliyetli ve acı vermeden uygulanan bu bantları sizde kolayca uygulayabilirsiniz.

Yüz Germe Bantları İşe Yarıyor mu?

Bu bantlar yüzde geçici lifting etkisi oluşturarak yüzünüzün toparlanmasına yardımcı olur. Etkileri hızlı fakat geçicidir. Cildinizi yukarı doğru toparladığı için küçük çizgilerinizin açılmasını sağlar. Ancak kullananlar bu bantları kullandıkları süre boyunca bu etkinin devam ettiğini, kullanımları bitince bu etkinin de bittiğini bildirmektedir. Bu bantların yapışmadığından şikayet edenlerde vardır.

Yüz gerdirme bantları, yüz sarkmasına hızlı ve geçici bir çözüm yaratır. Cildi hızlıca yukarı doğru toparlar ve ince kırışıkların açılmasını sağlar. Ten rengi yüz gerdirme bantları, tıpkı ayna karşısında ellerinle yüzünü yukarı çekmişsin gibi bir etki yaratıyor.

Şeffaf Yüz Germe Bantları Nasıl Kullanılır?

 1. Uygulamaya başlamadan önce uygulama yapacağınız bölgeyi belirlemelisiniz. elinizle bu bölgeyi gerdirerek nasıl durduğuna ve ne şekil verdiğine baktıktan sonra yapıştırmanız sizin için faydalı olacaktır.
 2. Yüzünüzü temizleyin ve kurulayın. Bu kısım bantların yapışması için önemlidir.
 3. Bantları, beyaz ambalajından çıkarınız
 4. Bandı elinizle temas ettirmeden uygulayacağınız yüzeye yapıştırarak geriye doğru gerdiriniz.
 5. Bandın ortasına denk gelen yerden, mavi oklu şeffaf bantları sıyırıp çıkarınız.
Şeffaf Yüz Germe Bantları Nasıl Kullanılır?

Yüz Germe Bandı Fiyatları

Yüz germe fiyat aralığı oldukça geniştir. 52,5 TL den başlayan fiyatlar 400 TL ye kadar çıkmaktadır. Burayı tıklayarak akakçe sitesindeki tüm fiyatları görebilirsiniz.

Diğer yazılarımıza bakmak için burayı tıklayabilirsiniz. Sizde yüz germe bandını kullandıysanız bant hakkında yorumununuz bekliyoruz.

6 thoughts on “Yüz Germe Bandı Nedir ? Yüz Germe Bantları İşe Yarıyor mu?

 • verdiğiniz detaylı bilgilerden ötürü çok teşekkür ederim

  Yanıtla
 • düzenli olarak ziyaret ettiğim sitelerden biri ve yine faydalı bir makale olmuş sap olun

  Yanıtla
 • detaylı bir makale olmuş epey faydasını göreceğimi düşünüyorum teşekkürler

  Yanıtla
 • Detaylı bir makale olmuş. Baştan sona okudum ve karşılaşmış olduğum için de mutluyum. Teşekkür ederim.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir